Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Linki społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

5 listopada, 16:00: Wykład dr. B. Zemanka w ramach Herbaciarni Naukowej PAU

5 listopada, 16:00: Wykład dr. B. Zemanka w ramach Herbaciarni Naukowej PAU

5 listopada 2020 o godz. 16.00 w Wirtualnej Auli Polskiej Akademii Umiejętności odbędzie się wykład dyrektora IK, dr. Bogdana Zemanka o kwestiach etnicznych w Chinach.

5 listopada rusza kolejna edycja Herbaciarni Naukowej „Aromaty Wiedzy”, czyli projektem Fundacji „Zawsze Warto” i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Od 2008 roku w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.00 spotykamy się w auli PAU z wyjątkowymi gośćmi, którzy młodym ludziom przybliżają świat i opowiadają o swoich pasjach. Herbaciarnia Naukowa Akademii Młodych nawiązuje do Kawiarni Naukowej, czyli tradycji Wykładów Otwartych członków PAU, którzy spotykają się, aby wieść dyskusje popularnonaukowe. Naszym pragnieniem jest wzbudzenie w młodych ludziach potrzeby delektowania się wiedzą i uzależnienie od jej zgłębiania.

Wśród dotychczasowych gości Herbaciarni Naukowej byli m.in.: Franciszek Ziejka, Krzysztof Zanussi, Michał Turała, Krzysztof Globisz, Michał Rożek, Zofia Gołubiew, Jacek Purchla, Adam Wsiołkowski, Andrzej Franaszek, Wanda Półtawska, Ryszard Tadeusiewicz, Anna Dymna, Bogusław Kaczyński, Krzysztof Kozłowski, Paweł Skawiński, Adam Michnik, Andrzej Zoll, Grzegorz Kołodko, Janusz Majcherek, Andrzej Chwalba, Leszek Mazan i Mieczysław Czuma, Anna Lutosławska, Bogusław Sonik, Ewa Lipska, Jerzy Vetulani, Czesław Dźwigaj, Adam Boniecki, Anna Polony, Leszek Balcerowicz, Michał Rusinek, Jan Miodek, Wojciech Bonowicz, Stanisław Janicki, Marek Zając, Grzegorz Turnau.

Kwestie organizacyjne 

Spotkanie odbędzie się poprzez platformę Zoom.

• Program zoom można pobrać tutaj: https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Link będzie aktywny tylko 5 listopada od godz. 15.00, natomiast samo spotkanie zacznie się o 16.00. Prosimy o zalogowanie się chwilę wcześniej i podpisanie imieniem i nazwiskiem.

https://zoom.us/j/95096694201?pwd=eGVyT2VQV2hxN1ZhR25CNmJOZ1Nrdz09

Ważne!

Udział w spotkaniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. https://drive.google.com/drive/folders/1SpKLPEofEQT8WIAjORreoQygkVvEpxj?usp=sharing

Uczestników - uczniów/studentów i nauczycieli - pragnących brać udział w konkursie na indeks/certyfikat Akademii Młodych prosimy o wysłanie potwierdzenia swojej obecności na wykładzie za pomocą formularza https://forms.gle/VKbM5UtgkCzHEqAF9