Aktualności w Instytucie Konfucjusza

28.09.2021
Organizatorem konkursu jest Centrum Nauczania Języka i Współpracy (CLEC) przy Ministerstwie Edukacji ChRL. Celem konkursu jest umożliwienie uczniom z różnych krajów europejskich zapoznanie się z duchem Igrzysk Olimpijskich oraz zaprezentowanie swoich umiejętności plastycznych i kaligraficznych poprzez stworzenie gazetki szkolnej w formie plakatu. Praca ma poruszać tematykę Zimowych Igrzysk Olimpijskich w kontekście hasła: „wzajemne zrozumienie, przyjaźń, solidarność i fair play”.
więcej o Konkurs „Namaluj Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Ucz się chińskiego" dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Europy.
Polak w finale! Prosimy o wsparcie w głosowaniu!

28.09.2021
Michał Kumor (chińskie imię: 莫珉豪 ), były kursant rekomendowany przez nasz IK, a obecnie absolwent Beiwai, reprezentuje Polskę w 20. edycji konkursu "Chiński Most" dla studentów.
więcej o Polak w finale! Prosimy o wsparcie w głosowaniu!
Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym "Chińskie Impresje"

28.09.2021
Z okazji 72. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Chinami a Polską, Ambasada ChRL w Polsce wraz z Instytutem Konfucjusza organizuje konkurs fotograficzny "Chińskie Impresje", którego zwieńczeniem będzie wystawa online zwycięskich prac.
więcej o Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym "Chińskie Impresje"
Otwieramy nabór do nowych grup dla dorosłych i dla dzieci

02.09.2021
W semestrze zimowym 2021/22 (zajęcia od października 2021 do lutego 2022) planujemy uruchomienie 4 grup początkujących dla dorosłych oraz 2 grup dla dzieci.
więcej o Otwieramy nabór do nowych grup dla dorosłych i dla dzieci
Stypendia na kursy chińskiego on-line

21.08.2021
Nasza partnerska uczelnia, Pekiński Uniwersytet Języków Obcych (Beiwai), oferuje stypendia pozwalające na uczestnictwo w kursach języka chińskiego w wersji on-line.
więcej o Stypendia na kursy chińskiego on-line