Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Linki społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności w Instytucie Konfucjusza

Chińszczyzna po polsku. Praktyczna gramatyka chińska tom 2

20.11.2013
Adina Zemanek, Chińszczyzna po polsku. Praktyczna gramatyka chińska tom 2, Wydawnictwo NOVELA 2013

Wydany pod patronatem Instytutu Konfucjusza tom drugi Chińszczyzny po polsku omawia trudniejsze, należące do ponadpodstawowego poziomu kompetencji językowej, zagadnienia komplementów i różnych rodzajów czynności (czynność dokonana, w trakcie trwania i czynność postrzegana jako doświadczenie przeszłe), stronę bierną oraz podstawowe sposoby wyrażania porównań.
więcej o Chińszczyzna po polsku. Praktyczna gramatyka chińska tom 2

Chińszczyzna po polsku. Praktyczna gramatyka chińska tom 1

20.11.2013
Adina Zemanek, Chińszczyzna po polsku. Praktyczna gramatyka chińska tom 1, Wydawnictwo NOVELA 2013

Wydany pod patronatem Instytutu Konfucjusza w Krakowie pierwszy w Polsce podręcznik gramatyki chińskiej. Omówiono w nim wszystkie zagadnienia poruszane w podręcznikach do nauki języka chińskiego na poziomie podstawowym i niższym średnim, których opanowanie jest niezbędne, aby poprawnie komunikować się w różnych sytuacjach życia codziennego.
więcej o Chińszczyzna po polsku. Praktyczna gramatyka chińska tom 1

Piątkowy wieczór z madżongiem

18.11.2013
Chinese cuisine, jasmine tea, rice cookies and another xiaochi and Chinese music accompanied by clacking mahjong dices– mahjong evening in Confucius Institute gripped so many guests that we decided to organise such meetings more frequentlyDobra chińska kuchnia, herbata longjing i jaśminowa, ryżowe słodko-słone ciasteczka i inne xiaochi przywiezione prosto z Pekinu, w tle chińska muzyka – a na pierwszym planie stukot kości do madżonga. Tak wyglądał piątkowy wieczór 17 grudnia 2010 roku w Instytucie Konfucjusza. Na Radziwiłłowską zawitali goście, nie tylko nasi kursanci – tak liczni, że nie byliśmy ich w stanie pomieścić przy stołach do gry. Ze względu na duże zainteresowanie będziemy częściej organizować takie spotkania.
więcej o Piątkowy wieczór z madżongiem

2010

18.11.2013
więcej o 2010

Archiwum

07.11.2013
więcej o Archiwum