Aktualności w Instytucie Konfucjusza

Odsłonięcie pomnika Konfucjusza

15.10.2015
3 października w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu odbyła się uroczystość odsłonięcia pierwszego w Polsce popiersia Konfucjusza
więcej o Odsłonięcie pomnika Konfucjusza

20.09.2015
Academic Conference On China-Central And Eastern Europe (CEE) Cross-Cultural Dialogue, Education And Business to konferencja naukowa poświęcona wielopłaszczyznowym relacjom między Europą Środkowo-Wschodnią i Chinami. Jest drugą tego cyklu – pierwsza odbyła się na Uniwersytecie w Lublanie w 2013 roku. Obecna edycja rozpocznie się 22 września o godz. 18:00 w Auli Collegium Novum wykładem prof. Shen Weia, poświęconym relacjom między Unią Europejską a Chinami. W kolejnych dniach 23 i 24 września uczeni z wielu krajów europejskich oraz z Chin będą debatować na temat zjawisk społecznych, ekonomicznych i edukacyjnych, zachodzących na linii Europa-Chiny. Konferencję zakończy wykład prof. Bogdana Góralczyka (24.09 o godz. 18:30, Aula Collegium Maius), poświęcony modelom rozwojowym Chin. Głównym językiem konferencji jest język angielski. Wstęp na wszystkie panele konferencyjne jest otwarty i wolny.
więcej o Międzynarodowa konferencja poświęcona relacjom między Chinami i Europą Środkowo-Wschodnią

"Chiny: encyklopedia kultury" - kurs wyjazdowy w Krynicy-Zdrój

31.08.2015
W tym roku znów postanowiliśmy zamienić salę wykładową na las i górskie ścieżki, organizując w Krynicy-Zdrój drugą edycję kursu wyjazdowego "Chiny: encyklopedia kultury"
więcej o "Chiny: encyklopedia kultury" - kurs wyjazdowy w Krynicy-Zdrój

Obóz letni dla młodzieży w Pekinie

31.08.2015
Po raz kolejny grupa młodzieży wysłana przez nasz instytut pojechała do Pekinu, by wziąć udział w organizowanym przez Pekiński Uniwersytet Języków Obcych obozie letnim "Ja i ty w Pekinie" (你和我,在北京)
więcej o Obóz letni dla młodzieży w Pekinie

Festiwal Nauki 2015

22.06.2015
W dniach 20 – 23 maja na Rynku Głównym w Krakowie odbył się Festiwal Nauki, nie mogło na nim zabraknąć również Instytutu Konfucjusza oraz IBiDW.
więcej o Festiwal Nauki 2015