Aktualności w Instytucie Konfucjusza

Urodziny Instytutu Konfucjusza

15.10.2015
26 września w krakowskiej „Bronowiance" hucznie obchodziliśmy urodziny Instytutu Konfucjusza. Była to 11 rocznica powstania tej instytucji na świecie i 9 rocznica założenia Instytutu Konfucjusza w Krakowie
więcej o Urodziny Instytutu Konfucjusza

Koncert „Chiński głos wśród złotej jesieni"

15.10.2015
Święto Środka Jesieni (中秋节 ) jedno z najważniejszych świąt w tradycyjnym kalendarzu chińskim, wywodzi się z tradycyjnych kultów lunarnych i obrzędów rolniczych
więcej o Koncert „Chiński głos wśród złotej jesieni"

Odsłonięcie pomnika Konfucjusza

15.10.2015
3 października w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu odbyła się uroczystość odsłonięcia pierwszego w Polsce popiersia Konfucjusza
więcej o Odsłonięcie pomnika Konfucjusza

20.09.2015
Academic Conference On China-Central And Eastern Europe (CEE) Cross-Cultural Dialogue, Education And Business to konferencja naukowa poświęcona wielopłaszczyznowym relacjom między Europą Środkowo-Wschodnią i Chinami. Jest drugą tego cyklu – pierwsza odbyła się na Uniwersytecie w Lublanie w 2013 roku. Obecna edycja rozpocznie się 22 września o godz. 18:00 w Auli Collegium Novum wykładem prof. Shen Weia, poświęconym relacjom między Unią Europejską a Chinami. W kolejnych dniach 23 i 24 września uczeni z wielu krajów europejskich oraz z Chin będą debatować na temat zjawisk społecznych, ekonomicznych i edukacyjnych, zachodzących na linii Europa-Chiny. Konferencję zakończy wykład prof. Bogdana Góralczyka (24.09 o godz. 18:30, Aula Collegium Maius), poświęcony modelom rozwojowym Chin. Głównym językiem konferencji jest język angielski. Wstęp na wszystkie panele konferencyjne jest otwarty i wolny.
więcej o Międzynarodowa konferencja poświęcona relacjom między Chinami i Europą Środkowo-Wschodnią

"Chiny: encyklopedia kultury" - kurs wyjazdowy w Krynicy-Zdrój

31.08.2015
W tym roku znów postanowiliśmy zamienić salę wykładową na las i górskie ścieżki, organizując w Krynicy-Zdrój drugą edycję kursu wyjazdowego "Chiny: encyklopedia kultury"