Aktualności w Instytucie Konfucjusza

Malowanie chińskich masek w MNK

23.04.2015
1 marca 2015 roku w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie odbyły się warsztaty z opery pekińskiej dla najmłodszych. W ich trakcie dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje masek operowych i poznać znaczenie przypisywane poszczególnym kolorom.
więcej o Malowanie chińskich masek w MNK

Ceremonia parzenia chińskiej herbaty w MNK

23.04.2015
W niedzielę 22 lutego zwiedzający wystawę Muzeum Narodowego w Krakowie „W Przestrzeni Smoka", oprócz zaprezentowanych na niej wspaniałych eksponatów, mogli obejrzeć także pokaz parzenia chińskiej herbaty – mistrzem ceremonii była pani Ewa Chmilelowska.
więcej o Ceremonia parzenia chińskiej herbaty w MNK

Wystawa "W przestrzeni smoka" w Muzeum Narodowym w Krakowie

26.02.2015
Od 20 lutego do 5 lipca 2015 roku w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie można oglądać wystawę bezcennych dzieł sztuki chińskiej, zatytułowaną "W przestrzeni smoka". Oprócz samej wystawy, prezentującej między innymi wspaniałe szaty chińskich dostojników dworskich oraz fantastycznie zdobioną ceramikę, w Muzeum Narodowym organizowane będą liczne wydarzenia towarzyszące, związane z chińską kulturą - będziemy o nich przypominać na bieżąco na naszym profilu na Facebooku.
więcej o Wystawa "W przestrzeni smoka" w Muzeum Narodowym w Krakowie

Zimowe warsztaty kultury chińskiej dla dzieci

26.02.2015
Celem warsztatów było poznanie fascynującego świata kultury Państwa Środka. Wszystkie spotkania obfitowały w gry i zabawy, zajęcia plastyczne, lekcje języka chińskiego oraz wykłady tematyczne.
więcej o Zimowe warsztaty kultury chińskiej dla dzieci

Obchody Chińskiego Nowego Roku 2015

26.02.2015
W zgodzie z chińską tradycją oraz w duchu noworocznego świętowania, w środę 11 lutego (na ponad tydzień przed kalendarzowym Świętem Wiosny), Instytut Konfucjusza Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ zorganizował w Auditorium Maximum obchody Chińskiego Nowego Roku. Wspólnie przywitaliśmy Rok Owcy, wyobrażającej czystość i sprawiedliwość.
więcej o Obchody Chińskiego Nowego Roku 2015