Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

W nadchodzącym semestrze (zima 2022/23) planujemy uruchomienie dwóch nowych grup dla początkujących:


Lamparty (7-9 lat) - środa 17:00-18:00
Żurawie (10-12 lat) - wtorek 17:00-18:00

Na chwilę obecną zakładamy uruchomienie kursów w formie stacjonarnej, w przypadku ponownego wprowadzenia obostrzeń ze względu na sytuację epidemiologiczną, tryb zajęć stacjonarnych zostanie zmieniony na on-line lub zajęcia zostaną zawieszone. O rozwoju sytuacji oraz przekazywanych wytycznych odnośnie organizacji będziemy informować na bieżąco.
Chętnych do udziału w kursach prosimy o kontakt mailowy pod adresem:
instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

Po szczegółowe informacje dla poszczególnych grup zapraszamy poniżej. 


Pierwszy kurs języka chińskiego stworzony specjalnie dla dzieci uruchomiony został w Instytucie Konfucjusza UJ w Krakowie w roku szkolnym 2011/2012. Dziś zajęcia prowadzone są w siedmiu grupach, na różnych poziom zaawansowania. Semestr zajęć obejmuje piętnaście godzinnych (w grupie z najwyższym poziomem zaawansowania zajęcia trwają 90 minut) spotkań w grupach liczących do dziesięciu osób. Zajęcia prowadzone są przez lektora chińskiego oraz lektora polskiego. Lektor chiński (native speaker) ćwiczy z uczniami wymowę i pomaga rozwijać umiejętności komunikacyjne, podczas gdy lektor polski wyjaśnia zagadnienia związane z gramatyką oraz kulturą chińską.
Zakres materiału realizowany w trakcie kursów opiera się na podstawie programowej dostosowanej do wieku uczniów oraz zakłada przygotowanie do zdawania międzynarodowych egzaminów certyfikowanych języka chińskiego:  YCT (Youth Chinese Test) oraz HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi).  Formuła naszych zajęć, zwłaszcza w przypadku najmłodszych uczniów, opiera się na nauce języka przez zabawę.
Opłata za kurs obejmuje wszystkie materiały wykorzystywane w trakcie zajęć.
Osoby zainteresowane dołączeniem do grup początkujących oraz kontynuujących naukę zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem instytut.konfucjusza@uj.edu.pl  lub telefonicznego: 12 663 26 07 lub 12 663 26 08.

Informacje o opłatach za zajęcia w poszczególnych grupach znajdują się tutaj
 
GRUPY POCZĄTKUJĄCE

Lamparty (7-9 lat) - środa 17:00-18:00
Żurawie (10-12 lat) - wtorek 17:00-18:00
 
Kursanci z tych grup rozpoczynają naukę języka chińskiego. Formuła zajęć wzbogacona jest grami i zabawami opartymi na nauce języka oraz dodatkowymi warsztatami tematycznymi z zakresu  kultury chińskiej. Uczniowie na tym poziomie posługują się podręcznikiem Język chiński na wesoło oraz materiałami opracowanymi przez naszych lektorów do nauki w domu. Zajęcia będą współprowadzone przez polskiego i chińskiego lektora. Lektor chiński (native speaker) ćwiczy z uczniami wymowę i pomaga rozwijać umiejętności komunikacyjne, podczas gdy lektor polski wyjaśnia zagadnienia związane z gramatyką i kulturą chińską.
Cena kursu to 550 zł.
Liczebność grupy to 6 do 10 osób (w przypadku liczby zgłoszeń mniejszej niż 6, kurs nie zostanie otwarty).
 
Po ukończeniu dwóch semestrów kursu Uczniowie będą:

  • posługiwać się około 60 podstawowymi słowami/sformułowaniami dotyczącymi: przedstawiania się, rodziny, zwierząt, części ciała, kolorów, jedzenia, wyposażenia domu oraz przyrządów szkolnych  (starsza grupa wiekowa opanuje więcej słownictwa z podanych zagadnień),
  • umieli posłużyć się w stopniu ograniczonym chińskim zapisem fonetycznym pinyin,
  • rozpoznawać około 25 znaków i kluczy,
  • rozumieć pojęcie klucza,
  • potrafili napisać znaki,  z pamięci, a bardziej skomplikowane – przepisywać w prawidłowy sposób.
  • rozpoznawać podstawowe symbole Chin (m.in.: panda, smok, herbata, Święto Wiosny, chińska kuchnia) i odróżniają je od pojęć związanych z innymi kulturami azjatyckimi,
  • znać podstawowe strategie uczenia się języka chińskiego.