25 marca: Warsztaty dla dzieci klas 1-3 "Smocza godzina"

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej na warsztaty dotyczące kultury Chin. W trakcie godzinnych spotkań polscy i chińscy prowadzący przedstawią wybrane aspekty kultury Państwa Środka, a w czasie licznych zabaw ruchowych oraz warsztatów manualnych poświęconych wybranym tematom uczestnicy nauczą się również paru słów i zwrotów po chińsku.

WSTĘP WOLNY

Czas trwania: 12:00- 13:00

Miejsce: Sala Malinowa Instytutu Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4

Terminy i tematy spotkań:

25 marca – „Kto mieszka w Chinach”. W trakcie zajęć uczestnicy poznają kilka ciekawostek o geografii i mieszkańcach Państwa Środka aby przekonać się jak barwnym i różnorodnym narodem są Chińczycy.

6 maja – „Tajemnice chińskich znaków”. Godzina poświęcona historii pisma chińskiego i jego ewolucji na przestrzeni wieków pokazujących, że chińskie znaki nie są wcale takie trudne i tajemnicze jak mogłoby się wydawać. Będzie również okazja do spróbowania jak kaligrafuje się pędzlem i tuszem.

3 czerwca – „Czy to się je pałeczkami?” . Warsztaty o chińskiej kuchni i nietypowych potrawach, które można znaleźć w poszczególnych miastach, zakończone nauką jedzenia pałeczkami. Uczestnicy dowiedzą się również jak nazwać i kupić wybrane towary z chińskiego targu.

Wstęp wolny.
Dzieci należy zgłaszać pisząc na adres instytut.konfucjusza@uj.edu.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 12 421 10 61.

Data opublikowania: 07.03.2017
Osoba publikująca: Katarzyna Włodarczyk