Skip to main content

12-16 lutego: „FERIE ZE SMOKAMI” – zimowe warsztaty kultury chińskiej

event-date: 12.02.2018 - 16.02.2018
Place: Instytut Konfucjusza, Radzwiłłowska 4
Nauka o języku i kulturze Chin służy nie tylko dogłębnemu poznaniu tego konkretnego kraju, ale także stanowi doskonałe narzędzie do rozbudzenia w dzieciach zainteresowania światem i jego różnorodnością. Warsztaty mają na celu uświadomić uczestnikom, że chociaż Polskę i Chiny dzieli wiele zwyczajów, to jest też w naszych kulturach wiele elementów wspólnych oraz tych, których moglibyśmy się od siebie nawzajem nauczyć. To również okazja dla dzieci do zadawania nurtujących ich pytań, ćwiczenie języka chińskiego poprzez zabawę oraz rozwinięcie uzdolnień plastycznych czy aktorskich w nieco luźniejszej, kreatywnej atmosferze. 
 
Serdecznie zapraszamy dzieci uczęszczające do klas I-III szkół podstawowych do udziału w pięciodniowych warsztatach kultury chińskiej, które odbędą się w terminie od 12 do 16 lutego 2018, w godzinach 9:00-13:00 w siedzibie Instytutu Konfucjusza przy ul. Radziwiłłowskiej 4. Warsztaty będą poświęcone wybranym aspektom języka i kultury chińskiej.
Celem warsztatów jest poznanie fascynującego świata kultury Państwa Środka z wielu stron, dlatego też wszystkie spotkania obfitować będą zarówno w lekcje języka chińskiego i wykłady tematyczne, jak i gry, zabawy oraz zajęcia plastyczne i rękodzielnicze. Ponadto każdy dzień warsztatów rozpoczniemy od relaksujących ćwiczeń taiji z naszym chińskim lektorem Yan Shunwei.
 
Całkowity koszt warsztatów: 100 zł
Liczba miejsc ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń. 
 
Szczegóły oraz regulamin dostępne tutaj.
Published Date: 10.01.2018
Published by: Joanna Wardęga