Konkurs kaligraficzny Znaki Krzaki dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 2-7 uczących się języka chińskiego do udziału w II edycji konkursu kaligraficznego „Znaki krzaki”.

Celem konkursu jest szerzenie zainteresowania i wiedzy o piśmie chińskim wśród dzieci i młodzieży oraz doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego oraz estetycznego pisania znaków.

Data konkursu: 09.06.2018

Godzina i miejsce: Intytut Konfucjusza,  ul. Radziwiłłowska 4, Kraków.

8:00-9:00 (sala 103) - dodatkowa tura dla osób, które nie mogą dotrzeć na konkurs (ponieważ np. biorą udział w pikniku szkolnym). Prosimy o wcześniejszą informację mailową od osób, które chcą wtedy pisać.

10:00-11:30 - klasy 2-3 (sala 103) oraz klasy 6-7 (sala 105)

11:30-13:00 (sala 103) - klasy 4-5

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Instytutu i odesłanie go na adres instytut.konfucjusza@uj.edu.pl lub złożenie w biurze Instytutu w godzinach jego otwarcia w dn. 16.05 - 25.05.2018. Osoby niezarejestrowane w wyznaczonym terminie nie będą mogły wziąć udziału w konkursie.

Na konkurs należy przynieść: legitymację szkolną, 2 ołówki, gumkę do mazania oraz temperówkę.

Konkurs podzielony jest na dwie części. W pierwszej uczestnicy mają za zadanie zaznaczyć kierunki pisania kresek oraz podać ich ilość w podanych znakach (zakres obowiązujących znaków jest taki sam jak w części II) . W drugiej - piszą z pamięci, dostępny do pobrania na stronie tekst w znakach.

Do pobrania:

- teksty oraz arkusz do ćwiczenia pisania znaków

- Regulamin konkursu