30.06-4.07 Kurs wyjazdowy "Herbata i nie tylko" w Krynicy

Termin: 30.06.2017 - 04.07.2017
Miejsce: Krynica Zdrój

W dniach od 30 czerwca do 4 lipca 2017 roku odbędzie się kolejna edycja praktycznego kursu wyjazdowego "Chiny: encyklopedia kultury" w Krynicy Zdroju. W ciągu 5 dni w uroczych okolicznościach przyrody poznamy praktycznie różne aspekty chińskiej kultury. W tym roku dużą część zajęć przeznaczymy na poznanie chińskich herbat.

W programie praktyczne zajęcia:

• Warsztaty herbaciane – Czym różni się herbata zielona od czarnej? Jak długość parzenia i temperatura wpływają na ich smak? Czy ulubiony kubek to odpowiednie narzędzie do zaparzenia herbaty? Dlaczego parzenie herbaty ma w Chinach rangę sztuki? O tym wszystkim i o wielu innych aspektach herbaty opowie Natalia Brede, czyli herbaciarka, która nauczyła się sztuki parzenia herbaty w jej ojczyźnie - Yunnanie, absolwentka studiów dalekowschodnich na UJ, od lat mieszkająca w Chinach.
  • Warsztaty kaligraficzne i chińskiego malarstwa tuszowego - prowadzone przez doświadczonego kaligrafa IK, pana Li Zhengyong oraz lektorkę IBiDW, panią Mao Rui.
  • Warsztaty składania papieru i tradycyjnych wycinanek oraz plecenia chińskich węzełków - podczas których nasze lektorki z IKu zapoznają Państwa z tajnikami tych sztuk.
  • Warsztaty chińskich gier: madżonga i chińskich szachów - pod czujnym okiem naszych lektorów.
  • Warsztaty taiji – poranne ćwiczenia na rozruch, prowadzone m.in. przez sifu Ewę Ciembroniewicz.
  • Wieczorami seansy chińskich filmów z dyskusjami.
  • Na podsumowanie gra terenowa "Jeszcze nowszy Jedwabny Szlak”

Zgłoszenia:
Mejlowo: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
Osoby, które nie uczą się języka chińskiego również mogą wziąć udział w kursie. W przypadku większej liczby zgłoszeń pierwszeństwo będą mieli studenci IBiDW, zaliczający kurs w ramach punktów ECTS, oraz kursanci IK.

Miejsce zajęć: hotel 4 Pory Roku, Krynica Zdrój, ul. Zieleniewskiego 48.
Wyjazd: 30 czerwca o godz. 9:00, powrót 4 lipca w godzinach popołudniowych.

Koszt:
Normalny koszt wynosi 600 zł, lecz przewidujemy obniżone stawki, wynikające z dofinansowania:

• Dla studentów IBiDW (stacjonarnych i niestacjonarnych, moduły dalekowschodnie oraz studentów KPSC), którzy zaliczają wyjazd w ramach kursu z ECTS: 200 zł.
  • Dla kursantów Instytutu Konfucjusza oraz studentów UJ: 300 zł.
  • Dla pozostałych osób: 600 zł.

Cena obejmuje: cały program, 4 noclegi w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych z łazienkami, śniadania, obiady i kolacje, transport z i do Krakowa.
Termin wpłaty: 5 czerwca
Na miejscu należy dopłacić opłatę uzdrowiskową w wysokości 3,50 za dobę.

Informacje dla studentów chcących zaliczyć kurs w ramach ECTS:

W dniu 17 maja została uruchomiona rejestracja w USOS, co możecie Państwo zobaczyć przez swoje konta w USOS.

Osoby, które nie mogą się zarejestrować w USOSie prosimy o kontakt bezpośredni - mejlowy z dr Joanną Wardęgą (joanna.wardega(at)uj.edu.pl). W przypadku dokonanej już rejestracji w USOSie nie trzeba zgłaszać się mejlowo.

Zaliczenie: Obecność na zajęciach oraz przygotowanie w grupach prezentacji projektu dotyczącego promocji chińskiej kultury.

Program obowiązkowy (dla studentów rejestrujących się przez USOS, program objęty sylabusem, 3 punkty ECTS):

• Warsztaty herbaciane: 8h
  • Warsztaty kaligraficzno-malarskie: 6h