Konkurs wiedzy o Chinach dla licealistów - ósma edycja

Termin: 22.11.2017 - 02.12.2017
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie

Już po raz ósmy zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych (roczniki: 1999 lub młodsze) z całej Polski do udziału w konkursie „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana".

Najważniejszym celem konkursu „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana" jest rozwijanie zainteresowania chińską historią i kulturą wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Główną nagrodą w konkursie dla 3 osób z największą ilością punktów jest uczestnictwo w wakacyjnym tygodniowym obozie językowym w Chinach wraz z przelotemNagrodami dodatkowymi dla finalistów oraz przygotowujących ich nauczycieli są roczne i semestralne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

Konkurs „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana" wzorem lat poprzednich będzie się składał z 2 etapów: w pierwszej części uczniowie napiszą test, składający się z 50 pytań. W drugim etapie dziesięcioro uczestników, którzy osiągną najwyższe wyniki na teście, będzie omawiało po 2 pytania.

Konkurs odbędzie się 2 grudnia 2017 roku w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4.

Zgłoszenia można nadsyłać do 22 listopada 2017 roku.

Więcej szczegółów na podstronie poświęconej konkursowi.

Data opublikowania: 24.10.2017