2 grudnia: Finał konkursu "Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana"

Termin: 02.12.2017
Miejsce: Instytut Konfucjusza, ul. Radziwiłłowska 4

Już po raz ósmy w Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Instytut Konfucjusza w Krakowie" odbędzie się konkurs  „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chanadla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najważniejszym celem konkursu „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana" jest rozwijanie zainteresowania chińską historią i kulturą wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Główną nagrodą w konkursie dla 3 osób z największą ilością punktów jest uczestnictwo w wakacyjnym tygodniowym obozie językowym w Chinach wraz z przelotemNagrodami dodatkowymi dla finalistów oraz przygotowujących ich nauczycieli są roczne i semestralne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie. Konkurs „Chiny od Konfucjusza do Jackie Chana" wzorem lat poprzednich będzie się składał z 2 etapów: w pierwszej części uczniowie napiszą test, składający się z 50 pytań. W drugim etapie dziesięcioro uczestników, którzy osiągną najwyższe wyniki na teście, będzie omawiało po 2 pytania.

Serdecznie zapraszamy na część ustną, która odbędzie się 2 grudnia 2017 roku w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 o godz. 12:15. Będzie ona polegała na odpowiedzi na wylosowane pytania. Komisja konkursowa składa się z trzech pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przewidywany czas trwania drugiego etapu to dwie godziny.  Po części ustnej konkursu i naradzie jurorów zostaną ogłoszone wyniki oraz przyznane nagrody.

Uwaga: w ocenie wypowiedzi uczestników będzie brana pod uwagę również poprawna wymowa chińskich nazwisk i nazw geograficznych. Prosimy o zapoznanie się z podstawami transkrypcji pinyin, zamieszczonej w pliku z zagadnieniami.
Data opublikowania: 01.12.2017