Przejdź do głównej treści strony

8 grudnia: Sichuan - wykład z cyklu Chińskie Vademecum

Termin: 08.12.2017
Miejsce: Instytut Konfucjusza, Radziwiłłowska 4

8 grudnia, 18:00

 

Sichuan kojarzy się przede wszystkim z pyszną i piekielnie ostrą kuchnią, a także z Panda Wielką, którą śmiało można nazwać narodowym symbolem Chin. Jednakże, ta niezwykła prowincja także domem dla wielu mniejszości oraz miejscem, gdzie zapierających dech w piersiach widoków jest pod dostatkiem. Znajdziemy tu nie tylko tarasowe jeziora i wodospady w Huanglong, ale także zabytki sztuki buddyjskiej, takie jak Wielki Budda w Leshan i klasztory na Górze Emei. Nie można zapomnieć także o Chengdu, stolicy prowincji, która niegdyś słynęła z produkcji jedwabnego brokatu, a dziś jest w Polsce znana przede wszystkim ze współpracy z Łodzią w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.

Jeśli chcecie wybrać się z nami na spacer po jednym z najpiękniejszych zakątków Chin, nie może Was zabraknąć na wykładzie o Sichuanie w piątek 8 grudnia w Instytucie Konfucjusza.

Naszym przewodnikiem będzie tym razem dr Bogdan Zemanek, pracownik Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, który swoją znajomość z Chinami rozpoczął właśnie w Sichuanie!

Wstęp wolny.


 

Kolejne spotkania w ramach cyklu Chińskie Vademecum:

12 stycznia (18:00)- O Chińskim Nowym Roku

19 stycznia (18:00)- Yunnan


 

Data opublikowania: 05.12.2017
Osoba publikująca: Kaja Kałużyńska