20 stycznia: Smocza Godzina dla klas I-III

Termin: 20.01.2018
Miejsce: Instytut Konfucjusza, Radziwiłłowska 4

20 stycznia, 12:30-13:30

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na spotkania z kulturą chińską dla dzieci klas I-III. W trakcie godzinnych warsztatów polscy i chińscy prowadzący przedstawią wybrane aspekty kultury Państwa Środka, a w czasie licznych zabaw ruchowych oraz warsztatów manualnych poświęconych wybranym tematom uczestnicy nauczą się również paru słów i zwrotów po chińsku.

Najbliższe spotkanie będzie poświęcone tradycjom związanym ze Świętem Wiosny. Dzieci odkryją różnice pomiędzy obchodami Nowego Roku w Polsce i w Chinach, dowiedzą się dlaczego święto to nazywane jest również Świętem Wiosny oraz poznają związaną z nim legendę. Nauczą się także składać życzenia po chińsku, a następnie wykonają ozdoby przynoszące szczęście i pomyślność.

Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową lub telefoniczną. Zgłoszenia przyjmujemy od 12 stycznia.
Data opublikowania: 12.01.2018
Osoba publikująca: Kaja Kałużyńska