26 stycznia i 2 lutego: Finał konkursu recytatorskiego

Ze względu na ogromne zainteresowanie konkursem (zgłoszenia napłynęły od 81 osób!) zmuszeni jesteśmy podzielić finał na trzy tury w dwóch dniach. Przepraszamy za ewentualne trudności.

26 stycznia 2018 godz. 17:00 - finał dla uczniów klas 1-2

2 lutego 2018 godz. 17:00 - finał dla uczniów klas 3-5

2 lutego 2018 godz. 18:30 - finał dla uczniów klas 6-7.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania uczniów kulturą i poezją chińską, kształtowanie umiejętności twórczych i zdolności recytatorskich, a także wrażliwości i wyobraźni.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie występu w języku polskim, w trakcie którego zaprezentuje wybrany wiersz dotyczący Chin lub motywu związanego z kulturą chińską. Każdy uczestnik może zaprezentować jeden wiersz związany tematycznie z Chinami lub będący polskim przekładem chińskiego wiersza.

Przy ocenie występów, komisja konkursowa będzie kierowała się następującymi kryteriami:

• wybór utworu w kontekście tematyki konkursu,
  • opanowanie pamięciowe utworu,
  • artykulacja, akcent, intonacja, modulacja, tempo, przestankowanie,
  • wyraz artystyczny (postawa recytatora, uzasadniony: gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyt).
  •

Uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy 1-2, 3-5 i 6-7. W każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody dla trzech pierwszych miejsc. Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci gadżetów i zabawek. Wręczenie nagród nastąpi w dniu finału, po ogłoszeniu wyników w siedzibie Instytutu Konfucjusza.

Regulamin konkursu do pobrania tutaj.

W związku z licznymi licznymi sugestiami od nauczycieli i pytaniami od rodziców odnośnie długości wierszy, wprowadzona została zmiana w regulaminie: minimalna długość wiersza ma wynosić 8 wersów, można również połączyć dwa wiersze tak, aby były spójne kompozycyjnie.

Data opublikowania: 24.01.2018