Poranki z pandą dla przedszkolaków

17 marca, 11:00-12:00 - Poranek z Pandą

Poranki z pandą to cykl comiesięcznych spotkań w Instytucie Konfucjusza dla najmłodszych. Będzie to niepowtarzalna okazja dla dzieci, by poprzez dobrą zabawę zapoznać się z kulturą chińską, a także rozwinąć umiejętność kreatywnego myślenia, pracy w zespole i zdolności manualne. Poranki z Pandą zabiorą najmłodszych w niezwykłą podróż po Chinach, podczas której nauczą się podstawowych zwrotów po chińsku, a także poznają Państwo Środka od środka.

Jakie kolory uwielbiają Chińczycy? Czy uważają liczbę 13 za pechową? Jakimi przedmiotami według chińskiej tradycji można zagwarantować sobie pomyślność? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie wspólnie na pierwszym spotkaniu w Chińskim Nowym Roku, poświęconym różnym chińskim symbolom i wierzeniom. Oprócz nauczenia się kilku ważnych słówek podczas zabaw językowych, każdy z uczestników wykona również chiński węzełek - dobrze znany w Państwie Środka symbol szczęścia.

Terminy kolejnych spotkań:

- 21 kwietnia (11:00-12:00) – Yin i yang, czyli szczypta filozofii chińskiej

- 26 maja (11:00-12:00) – Chiński pejzaż

- 16 czerwca (11:00-12:00) – Moda w Chinach

Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową lub telefoniczną.

Zgłoszenia przyjmujemy od 12 marca.

E-mail: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

telefon: 12 421-10-61

Link do strony wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1618799108210744/

Data opublikowania: 12.03.2018