Obóz naukowy dla studentów w Pekinie i Qufu

Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ “Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza studentów UJ, kursantów IKu i inne osoby w wieku od 18 do 30 lat do udziału w obozie naukowym, organizowanym przez Pekiński Uniwersytet Języków Obcych.
Tegoroczny obóz odbędzie się w dniach 7-22 lipca 2018 r. w Pekinie oraz Qufu w prowincji Shandong, miejscu narodzin Konfucjusza. Uczestnicy obozu naukowego będą brać udział w wykładach (w j. polskim i angielskim) poświęconych historii, kulturze oraz społeczeństwu Chin oraz wycieczkach po Pekinie i jego okolicach oraz Qufu. W programie przewidziano zwiedzanie m. in. następujących obiektów: Zakazane Miasto, Pałac Letni, Chińskie Muzeum Narodowe, dzielnica hutongów.  Pełny program zwiedzania oraz wykładów
Wszelkie koszty pobytu w Chinach – zakwaterowanie, ubezpieczenie, bilety wstępu, wyżywienie, etc. pokrywane są przez organizatorów. Uczestnicy pokrywają koszt biletu lotniczego na trasie Polska-Chiny-Polska, wizy chińskiej (w sumie ok. 3000 złotych) oraz 400 RMB opłaty rejestracyjnej, płatne na miejscu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 18 maja 2018 roku. Ogłoszenie wyników kwalifikacji nastąpi 23 maja 2018 roku, a osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione drogą mailową.
Lista potrzebnych dokumentów (w języku angielskim):
    • Wypełniony formularz aplikacyjny
    • Kopia pierwszej strony z paszportu
    • Personal statement (zawierającego informacje o dotychczasowej nauce języka chińskiego i angielskiego, kontakcie z kulturą chińską oraz zainteresowaniach)
    • Dokumenty poświadczające osiągnięcia kandydata, zdobyte nagrody, lista opublikowanych artykułów z abstraktami
Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres mailowy: summercamp_2018@yahoo.com
Uczestnicy zakwalifikowani do wyjazdu na obóz letni będą musieli wspólnie przygotować występ artystyczny, który zaprezentują podczas ceremonii otwarcia obozów letnich z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
UWAGA! Program obozu może ulec zmianie.

Data opublikowania: 05.05.2018
Osoba publikująca: Kaja Kałużyńska