Dyżury lektorów

Informacje pojawią się wkrótce.

Kadra

dr Joanna Wardęga
Dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie od jesieni 2010 roku. Socjolog, politolog, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Języka chińskiego uczyła się na uniwersytetach w Szanghaju i Xiamen. Jej zainteresowania naukowe dotyczą przemian społeczeństwa i kultury współczesnych Chin, chińskiej myśli narodowej i społecznej od XIX do XXI wieku oraz problemów związanych z turystyką w Azji Wschodniej. Podczas kilkunastu wypraw po niemal wszystkich prowincjach Chin przemierzyła ponad 120 tysięcy km.

Han Xinzhong
Wicedyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie.
  LEKTORZY:

Wang Yan
Lektorka IK, pochodzi z Tianjinu. Pani Wang posiada bogate doświadczenie w nauczaniu języka chińskiego. Jest absolwentką Hong Kong Polytechnic University. W wolnym czasie ćwiczy tai-chi, gra w tenisa i gotuje chińskie potrway. Lubi klimat krakowskiego Starego Miasta.

Dyżur: wtorki, 18:00-19:00 

Meng Meng (Amelia)
Lektorka IK. Na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych kończy studia z zakresu międzynarodowej dydaktyki języka chińskiego. Interesuje się kaligrafią, a ze sportów najbardziej lubi koszykówkę. Uwielbia gotować chińskie potrawy, a zwłaszcza lepić pierogi.

Dyżur: poniedziałki, 16:00-17:00 

Liu Chao (Lech)
Lektor IK. Urodzony w Xinjiangu, podczas studiów na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych specjalizował się w języku czeskim. Pracował jako dziennikarz dla China Education Press Agency. Interesuje go komunikacja międzykulturowa. Wisława Szymborska jest jego ulubioną zagraniczną poetką, więc czuje się szczęśliwy, mieszkając w Krakowie.  

Dyżur: środy, 17:00-18:00 

Yue Heng (Hania)
Lektorka IK. Urodziła się w nauczycielskiej rodzinie w Shandongu, dlatego wybrała studia z zakresu międzynarodowej dydaktyki języka chińskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Lubi śpiewać, czytać, rysować i fotografować.

Dyżur: wtorki, 17:10-18:10 

Zhang Yida (Ida)
Lektorka IK. Pochodzi z nadmorskiego miasta Yantai w Shandongu, słynącego z owoców i owoców morza. Obecnie kończy studia z zakresu międzynarodowej dydaktyki języka chińskiego na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Z wielką radością przyjechała do Krakowa, aby uczyć tu języka chińskiego i o Chinach.

Dyżur: poniedziałki, 13:00-14:00 

Yang Dang (Janek)
Lektor IK. Pochodzi z prowincji Anhui. Na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych kończy studia z zakresu międzynarodowej dydaktyki języka chińskiego. Interesuje się teatrem – w 2013 roku zdobył nagrodę podczas festiwalu studenckich teatrów w Jilin. Janek ma nadzieję, że znajdzie wśród naszych kursantów wielu przyjaciół.

Dyżur: czwartki, 15:00-16:00 

  STALI WSPÓŁPRACOWNICY:
Li Zhengyong
Nauczyciel kaligrafii.

Ewa Chmielowska (夏羽)
Współpracuje z Instytutem Konfucjusza od samego początku jego istnienia. Doktorantka UJ, zajmująca się antropologią fizyczną. Dwukrotnie przebywała na stypendiach Tajwanie, gdzie na China Medical University uzyskała magistra Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Jest przewodnikiem po Krakowie. Zajmuje się chińską kaligrafią, ryciem pieczęci, parzeniem herbaty, tłumaczy. Interesuje się kulturą Azji, antropologią medyczną, ochroną przyrody, współczesnymi technologiami. W wolnym czasie rzeźbi, fotografuje, podróżuje.

Marta Ogarek
Lektorka w grupach dziecięcych w IK i szkołach partnerskich. Zajmuje się rozwojem i ewaluacją programów nauczania dzieci. Absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej, kwalifikacje nauczycielskie zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym. Obecnie studentka SUM w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Pracę łączy z zainteresowaniem designem, neurolingwistyką i kontaktem międzykulturowym.
Joanna Kawalec
Organizatorka Poranków z Pandą. Od najmłodszych lat pasjonatka języków obcych oraz podróży. 
Iwetta Szewczyk
Lektorka wspomagająca w IK, organizatorka Poranków z Pandą. Lubi pracę z najmłodszymi, odkrywać przed nimi tajniki języka chińskiego oraz kultury Chin.
Patrycja Łabunowska
Lektorka wspomagająca w IK. Studentka studiów azjatyckich II stopnia na UJ. W wolnym czasie lubi wiązać chińskie węzełki, śpiewać na karaoke i słuchać muzyki. Ma obsesję na punkcie kotów. Obecnie przebywa na stypendium na Tajwanie.

Luo Shuaike Lektor IK. Urodzony w prowincji Hebei. Obecnie studiuje geografię regionalną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zafascynowany literaturą, architekturą i malarstwem. Chętnie dzieli się wiedzą na temat cywilizacji chińskiej. Lubi prowadzić badania dotyczące społeczeństw i przestrzeni urbanistycznych.

Wojciech Wardęga
Nauczyciel języka angielskiego i tłumacz. Fascynuje się historią Dalekiego Wschodu, chińskimi sztukami walk oraz językoznawstwem. Obecnie student SUM w IBiDW UJ. W IK jest odpowiedzialny za media społecznościowe.

Sylwia Wojtowicz

Lektorka wspomagająca w IK. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Grę na altówce i miłość do muzyki łączy z pasją do języka chińskiego oraz kultury chińskiej. Lubi szkolną wrzawę i entuzjazm uczniów, który wzbudza w nich język chiński. Równocześnie z nauczaniem chińskiego i działalnością artystyczną kontynuuje studia magisterskie z zarządzania kulturą na UJ.

Jan Żywczok

Lektor wspomagający w IK, na trzecim roku studiów azjatyckich I stopnia. Zafiksowany na punkcie kultury tradycyjnej Chin- sztuk walki, medycyny, malarstwa, kaligrafii itp. Wielki fan kina kopanego. Na uniwersytecie zajmuje się buddyzmem tradycji chan i pracą w kołach naukowych.

  EKIPA ADMINISTRACYJNA:
Monika Dąbrowska
Ogarnia sekretariat :-)
Mateusz Lepucki
Absolwent ochrony środowiska, kontynuuje studia w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Chętnie poznaje języki i muzykę z różnych stron świata. Zainteresowanie kulturą Chin i miłość do książek stara się połączyć, opiekując się księgozbiorem Biblioteki Konfucjańskiej.

Kaja Kałużyńska
Koordynatorka wydarzeń kulturalnych, egzaminów HSK, programów stypendialnych. Absolwentka IBiDW UJ oraz, dzięki stypendium konfucjańskiemu, 厦门大学. Z działalności naukowej najwięcej czasu poświęca na badanie wpływów chińskich w Afryce oraz zmian społecznych na chińskiej wsi. Miłośniczka latania oraz jaskiń, szczególnie wielkich chińskich tiankengów.

Katarzyna Kulik
Koordynatorka wydarzeń kulturalnych oraz lektorka w grupach dziecięcych. Absolwentka porównawczych studiów cywilizacji, studia kontynuuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Spośród wszystkich cywilizacji najbardziej fascynuje się konfucjańskim kręgiem kulturowym. Swoją pasję realizuje w pracy i podróżach po Azji. Obecnie na stypendium w Pekinie.