Dyżury lektorów


Wang Yan:
Poniedziałek, 15:15 - 16:15
Yan Shunwei:
Wtorek, 17:00 - 18:00
Yi Ping:
Piątek, 15:30 - 16:30
Li Xiangdong:
Środa, 15:15 - 16:15
Ma Xuan:
Czwartek, 17:00 - 18:00
Yin Yanyan:
Czwartek, 16:00 - 17:00
Liu Luyi:
Środa, 14:00 - 15:00

Kadra

Instytut Konfucjusza tworzony jest przez zgrany zespół współpracowników. W skład ekipy konfucjańskiej wchodzą native speakerzy, będący w większości absolwentami Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych. Współprowadzącymi zajęcia dla początkujących i grupy dziecięce są młodzi, entuzjastyczni polscy lektorzy. Wspiera ich kilka osób zatrudnionych w biurze i bibliotece. Łączy nas fascynacja Chinami, zwłaszcza kulturą i językiem chińskim :-) 

Joanna Wardęga
Dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie od 2010 roku. Socjolog, dr nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Języka chińskiego uczyła się na uniwersytetach w Szanghaju i Xiamen. Jej zainteresowania naukowe dotyczą przemian społeczeństwa i kultury współczesnych Chin, chińskiej myśli narodowej i społecznej od XIX do XXI wieku oraz problemów związanych z turystyką w Azji Wschodniej. 

Han Xinzhong
Wicedyrektor Instytutu Konfucjusza ze strony chińskiej od 2016 roku. Ukończył studia polonistyczne na Pekinskim Uniwersytecie Języków Obcych i Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat mieszka i pracuje w Polsce. Lubi podróżować i odwiedził już większość dużych polskich miast. Chętnie czyta polską literaturę, czego efektem są tłumaczenia kilku książek polskich na język chiński. Kocha naturę - las, morze i łąki. 
  LEKTORZY:

Wang Yan
Lektorka IK, pochodzi z Tianjinu. Pani Wang posiada bogate doświadczenie w nauczaniu języka chińskiego. Jest absolwentką Hong Kong Polytechnic University. W wolnym czasie ćwiczy tai-chi, gra w tenisa i gotuje chińskie potrawy. Lubi klimat krakowskiego Starego Miasta.

Dyżur: poniedziałek, 15:15 - 16:15

Yin Yanyan (Jola)
Lektorka IK. Doświadczenie dydaktyczne zdobyła na Uniwersytecie w Qingdao, gdzie nauczała języka angielskiego. Jest fascynatką chińskiej kultury herbacianej, a także kaligrafii i starożytnej, chińskiej filozofii. Jej ulubionym sportem jest tenis.

Dyżur: czwartek, 16:00 - 17:00

 

Li Xiangdong (Szymon)
Lektor IK, nauczyciel języka chińskiego z ponad czternastoletnim doświadczeniem. Nauczał m.in. w Instytucie Konfucjusza w Sofii w Bułgarii, na Uniwersytecie Pekińskim i Uniwersytecie Kyunghee w Korei Południowej. W wolnym czasie podróżuje, słucha muzyki i czyta powieści i poezję – fascynuje się twórczością Wisławy Szymborskiej. Lubi także uczyć się języków obcych, które są dla niego kluczem do zrozumienia świata.

Dyżur: środa, 15:15 - 16:15

 

Ma Xuan (Małgosia)
Lektorka IK i studentka Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych na kierunku nauczanie języka chińskiego jako obcego. Miłośniczka dobrych książek, filmów oraz podróży. Lubi gotować chińskie potrawy i zaplatać tradycyjne, chińskie węzełki. Ma także nadzieję, że zawrze mnóstwo nowych przyjaźni w Krakowie.

Dyżur: czwartek, 17:00 - 18:00

 

Yi Ping (Patysia)
Lektorka IK, rodem z Chongqingu. Studentka Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych na kierunku nauczanie języka chińskiego jako obcego. W wolnych chwilach uprawia sporty, zwłaszcza jogging i koszykówkę. Jej największą pasja jest fotografia krajobrazowa. Ponadto potrafi zaplatać piękne chińskie węzełki i wykonywać tradycyjne wycinanki.

Dyżur: piątek, 15:30 - 16:30

 

Liu Luyi (Luiza)
Lektorka IK i studentka Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych. Pierwsze szlify jako nauczycielka zdobyła jeszcze w Chinach, ucząc obcokrajowców języka chińskiego. Praca w Instytucie Konfucjusza to jej pierwsza okazja, by sprawdzić swoje umiejętności dydaktyczne za granicą. W Krakowie zakochała się od pierwszego wejrzenia.

Dyżur: środa, 14:00 - 15:00

 

 

Yan Shunwei (Jędrek)
Lektor IK i student Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych (Beiwai). Dyplom licencjacki otrzymał na kierunki stosunki międzynarodowe. Lubi śpiewać, pływać i gotować chińskie potrawy, a także uczyć się nowych kultur i języków obcych (posługuje się językiem japońskim i angielskim). 

Dyżur: wtorek, 17:00 - 18:00

 

  STALI WSPÓŁPRACOWNICY:
Li Zhengyong
Nauczyciel kaligrafii.

Ewa Chmielowska
Współpracuje z Instytutem Konfucjusza od samego początku jego istnienia. Doktorantka UJ, zajmująca się antropologią fizyczną. Dwukrotnie przebywała na stypendiach Tajwanie, gdzie na China Medical University uzyskała magistra Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Jest przewodnikiem po Krakowie. Zajmuje się chińską kaligrafią, ryciem pieczęci, parzeniem herbaty, tłumaczy. Interesuje się kulturą Azji, antropologią medyczną, ochroną przyrody, współczesnymi technologiami. W wolnym czasie rzeźbi, fotografuje, podróżuje.

Marta Ogarek
Lektorka w grupach dziecięcych w IK i szkołach partnerskich. Zajmuje się rozwojem i ewaluacją programów nauczania dzieci. Absolwentka Wyższej Szkoły Europejskiej, kwalifikacje nauczycielskie zdobyła na Uniwersytecie Pedagogicznym. Obecnie studentka SUM w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Pracę łączy z zainteresowaniem designem, neurolingwistyką i kontaktem międzykulturowym.
  Joanna Labak
Lektorka w grupach dziecięcych i młodzieżowych. Studentka studiów azjatyckich II stopnia na UJ. Spędziła rok na stypendium językowym na Chinese Culture University w Taipei. Zainteresowanie językiem chińskim i kulturą Dalekiego Wschodu łączy z reprezentowaniem kraju w szermierce japońskiej kendō.
Patrycja Łabunowska
Lektorka wspomagająca w IK. Studentka studiów azjatyckich II stopnia na UJ. W wolnym czasie lubi wiązać chińskie węzełki, śpiewać na karaoke i słuchać muzyki. Ma obsesję na punkcie kotów.
Koordynatorka Poranków z Pandą i Smoczych godzin. 

Luo Shuaike
Lektor IK. Urodzony w prowincji Hebei. Obecnie studiuje geografię regionalną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zafascynowany literaturą, architekturą i malarstwem. Chętnie dzieli się wiedzą na temat cywilizacji chińskiej. Lubi prowadzić badania dotyczące społeczeństw i przestrzeni urbanistycznych.

...

Wojciech Wardęga
 Nauczyciel języka angielskiego i tłumacz. Fascynuje się historią Dalekiego Wschodu, chińskimi sztukami walk oraz językoznawstwem. Obecnie student SUM w IBiDW UJ. W IK jest odpowiedzialny za media społecznościowe. 

Sylwia Wojtowicz
Lektorka wspomagająca w IK. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Grę na altówce i miłość do muzyki łączy z pasją do języka chińskiego oraz kultury chińskiej. Lubi szkolną wrzawę i entuzjazm uczniów, który wzbudza w nich język chiński. Równocześnie z nauczaniem chińskiego i działalnością artystyczną kontynuuje studia magisterskie z zarządzania kulturą na UJ.

  Wiktoria Pielczyk
Lektorka wspomagająca w IK. Praca z dziećmi sprawia jej bardzo dużo radości oraz pozwala czuć się jak ryba w wodzie. Postępy uczniów w nauce języka chińskiego motywują do dalszej pracy z nimi. W wolnych chwilach uwielbia gotować. Zimą kocha jeździć na nartach i łyżwach.
  EKIPA ADMINISTRACYJNA:
Monika Dąbrowska
Ogarnia sekretariat :-)
Mateusz Lepucki
Absolwent ochrony środowiska, kontynuuje studia w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Chętnie poznaje języki i muzykę z różnych stron świata. Zainteresowanie kulturą Chin i miłość do książek stara się połączyć, opiekując się księgozbiorem Biblioteki Konfucjańskiej.

Katarzyna Kulik
Koordynatorka wydarzeń kulturalnych, egzaminów HSK, programów stypendialnych oraz lektorka w grupach dziecięcych. Absolwentka porównawczych studiów cywilizacji, studia kontynuuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Spośród wszystkich cywilizacji najbardziej fascynuje się konfucjańskim kręgiem kulturowym. Swoją pasję realizuje w pracy i podróżach po Azji. 

Kamila Stasiak
Koordynatorka wydarzeń kulturalnych, zajmuje się również kontaktami z mediami. Absolwentka studiów azjatyckich w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, obecnie doktorantka na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Języka chińskiego uczyła się na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. Lubi spacery, podróże, zarówno te długie, jak i te krótsze oraz czytać książki. Od niedawna także amatorsko fotografuje krakowską scenerię
 
Kaja Kałużyńska 
Zajmuje się stroną internetową IK i niektórymi projektami kulturalnymi. Absolwentka IBiDW UJ oraz, dzięki stypendium konfucjańskiemu, XiaDa. Z działalności naukowej najwięcej czasu poświęca na badanie wpływów chińskich w Afryce oraz zmian społecznych na chińskiej wsi. Miłośniczka latania oraz jaskiń, szczególnie wielkich chińskich tiankengów.