Instytucje partnerskie Instytutu Konfucjusza

 

      

Uniwersytet Jagielloński

Instytut Konfucjusza działa w ramach UJ, jako jednostka blisko związana z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych.

 

 

   

Beijing Foreign Studies University (Beiwai)

Uniwersytet słynący z nauczania języków obcych, kuźnia chińskich dyplomatów i tłumaczy. Na Wydziale Języków Europejskich prowadzona jest m.in. polonistyka. Beiwai wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim współtworzył, pod egidą Hanbanu, Instytut Konfucjusza w Krakowie.

 

   

Hanban

Chińskie Państwowe Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego odpowiada za tworzenie Instytutów Konfucjusza.

 

 

   

Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ

Powołany w 2000 roku w ramach Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, z inicjatywy prof. dr hab. Andrzeja Kapiszewskiego, jako centrum badań i nauczania o kulturach i państwach Azji i Afryki Północnej.

 

   

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie

Pod jej patronatem, i przy wsparciu prof. Li Jintao, ówczesnego Sekretarza ds. Edukacji powstał Instytut Konfucjusza.

 

   

 

 

Magiczny Kraków


 

   

 

Kraków otwarty na świat

 

   

Rodzinny Kraków

Rodzinny Kraków to portal, który pomoże młodym rodzicom w mądrym wychowaniu dzieci, w wyborze zajęć dodatkowych pozwalających na rozwój zainteresowań najmłodszych oraz miejsc, gdzie można wspólnie spędzić czas.

   

 

Miasto Dzieci

 

   

 

China Radio International

 

   

Bohan

Bohan Online to słownik chińsko-polski oraz polsko-chiński z interfejsem użytkownika dostępnym w trzech językach. Oprócz głównego słownika Bohan dostępne są dwa dodatkowe słowniki, tj. Słownik Chengyu oraz Słownik śląsko-chiński, umożliwiające osobne wyszukiwanie chengyu oraz słownictwa śląskiego.