Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Linki społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

9 marca 2020: koncert charytatywny Fundacji Kręgi Sztuki

9 marca 2020: koncert charytatywny Fundacji Kręgi Sztuki

„Przyjaźń zwycięża” – polscy artyści dla Chin

 
Przyjaźń to również sztuka budowania kręgów wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Fundacja Kręgi Sztuki organizuje koncert charytatywny pod hasłem „Przyjaźń zwycięża” z intencją zebrania środków dla mieszkańców najbardziej dotkniętego epidemią koronawirusa rejonu Chin – miasta Wuhan w prowincji Hubei.
 
„ Potęga sztuki ….”
Sztuka polska, dzięki promocyjnym aktywnościom Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, dociera od 2016 roku do ponad miliarda odbiorców w 22 znaczących miastach Państwa Środka, przełamując jednocześnie stereotypowe spojrzenie mieszkańców ChRL na polską kulturę, kojarzoną tam dotychczas przede wszystkim z dorobkiem kompozytorskim Fryderyka Chopina. W kręgu artystów prezentujących Chińczykom polski dorobek kulturalny, oprócz kompozytorów i wykonawców jazzowych oraz folkowych koncertów muzycznych, znaleźli się również rodzimi twórcy sztuk wizualnych, filmu i gier video.
„Potęga sztuki to tworzenie połączeń między ludźmi świata” – powiedział geniusz muzyczny, Quincy Jones podczas Asian Music Award. Fundacja Kręgi Sztuki tworzy pomosty międzykulturowe dla odbiorców sztuki i zawartych w niej wartości, a teraz – w sytuacji pogłębiającego się kryzysu epidemiologicznego i gospodarczego – pragnie wykorzystać je do niesienia pomocy humanitarnej.
Gdzie i kiedy?
9 marca 2020 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie pod hasłem „Przyjaźń zwycięża” wystąpią artyści, którzy przyjęli zaproszenie Fundacji Kręgi Sztuki do udziału w koncercie charytatywnym. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup dla Wuhanu pilnie potrzebnych maseczek chroniących przed rozprzestrzenianiem się tam śmiertelnie groźnego koronawirusa. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcom miasta zostanie przekazana konkretna pomoc. Będzie to również ważny, symboliczny gest serca ludzi mieszkających w Polsce, solidaryzujących się z Chińczykami w walce z epidemią i jej skutkami.
W czasach coraz większego zagrożenia epidemiami, przyjazna postawa zaangażowania i niesienia pomocy poszkodowanym w różnych rejonach świata jest zarazem jednym ze sposobów ochrony własnego zdrowia. Zapraszamy na koncert!
 
Bilety - cegiełki
Informacje na temat dostępności biletów na koncert – cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na cel dobroczynny w Chinach pojawią się na https://kregisztuki.com/ i https://www.facebook.com/kregisztuki a także u dystrybutorów: na https://goingapp.pl oraz https://empikbilety.pl/ a także w salonach Empik.