COMIESIĘCZNE SPOTKANIA Z KULTURĄ CHIN DLA NAJMŁODSZYCH

11:00 – 12:00 Poranki z Pandąwarsztaty dla przedszkolaków

12:30 – 13:30 Smocza Godzinawarsztaty dla uczniów klas 1-3

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl

W przypadku brzydkiej pogody prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

Najbliższe spotkania:

18 majaNa dworze cesarza w Zakazanym Mieście

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się czemu Zakazane Miasto było „zakazane”, ile jest w nim pokoi oraz jak cesarz przemieszczał się z jego jednego końca na drugi. Będzie również okazja nauczyć się paru słów po chińsku oraz poszukać cesarza w budynku Instytutu.

15 czerwcaHutong i siheyuan czyli parę słów o chińskiej architekturze

Warsztaty poświęcone będą tradycyjnej chińskiej architekturze miejskiej. Zapraszamy na przejażdżkę wąskimi, gęsto zabudowanymi uliczkami, na których do tej pory obserwować możemy codziennie życie mieszkańców Pekinu. Zajrzymy również do tradycyjnego domu oraz nauczymy się nazywać meble po chińsku.

Poranek z Pandą oraz Smocza Godzina

Poranki z Pandą i Smocze Godziny są comiesięcznymi spotkaniami z kulturą chińską, przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III. W trakcie zajęć dzieci poznają wybrane aspekty kultury Państwa Środka, biorą udział w licznych grach i zabawach, wykonują prace plastyczne oraz uczą się paru zwrotów po chińsku. Zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów oraz chińskich native speakerów, co daje dzieciom możliwość zetknięcia się z inną kulturą i poznania jej już od najmłodszych lat.

W 2013 roku Poranki zostały nagrodzone Złotymi Słonecznikami, przyznawanymi przez CzasDzieci.pl. Jest to nagroda za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii "Język". Uzasadnienie Jury było następujące: "Za atrakcyjną, ciekawą i przyjazną formę wprowadzania najmłodszych w świat kultury żywego słowa i komunikacji. Wspaniała inicjatywa, która łączy w sobie niemal wszystkie kategorie. To nie tylko nauka podstaw języka obcego dla maluchów, ale szeroki wachlarz propozycji obejmujący warsztaty twórcze, zajęcia plastyczne i muzyczne. A wszystko w atmosferze zabawy, wciągającej wszystkich, bez względu na wiek."