Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Warsztaty zapasów chińskich Jiao Di

Warsztaty zapasów chińskich Jiao Di

Zapraszamy na sesję warsztatów zapasów chińskich, organizowanych we współpracy z Centrum Choy Lee Fut Chan Family Kraków.

Odbędą się dwie sesje warsztatowe: 
13:00-14:30 - przeznaczone dla osób, które wcześniej ćwiczyły chińskie zapasy lub miały do czynienia z innymi sztukami walki oraz 15:00-16:00 - przeznaczone dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w sztukach walk. Zajęcia odbędą się w 
Centrum Choy Lee Fut Chan Family Kraków przy ulicy Królewskiej 51 w Krakowie. 


Zapisów można dokonywać poprzez przesłanie maila na adres:

instytut.konfucjusza@uj.edu.pl 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Witamy na stronie Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego “Instytut Konfucjusza” w Krakowie!

Centrum Języka i Kultury Chinskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Instytut Konfucjusza (Instytut Konfucjusza UJ) jest jednostką organizacyjną Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Rozpoczął działalność w 2006 roku na mocy Zarządzenia Rektora nr 66 z dnia 30 października 2006 r. 

Instytut Konfucjusza UJ promuje nowoczesne podejście do nauki języka i kultury chińskiej, naszym partnerem jest Pekiński Uniwersytet Języków Obcych.

Jesteśmy jedynym w regionie małopolski Centrum Egzaminacyjnym egzaminów Hanyu Shuiping Kaoshi (HSK) na wszystkich dostępnych poziomach tzn. na poziomach od 1 do 6 (patrz jezyk chiński - poziomy).

Działalność

Celem działalności Instytutu Konfucjusza UJ  jest promowanie języka i kultury chińskiej. Wśród proponowanych zajęć znajdą Państwo kursy językowe oraz specjalistyczne, szeroki wachlarz warsztatów, wykładów i szkoleń. Nasza oferta adresowana jest do wszystkich grup wiekowych  (włączając dzieci w wieku szkolnym) kadry naukowej i administracyjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, firm i korporacji. 

Kursy semestr zimowy 2018/2019

Misja i cele strategiczne

Instytut Konfucjusza UJ działa zgodnie ze statutem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zgodnie z wytycznymi Rady Programowej naszego Instytutu i wpisuje się w realizację misji Uniwersytetu, ułatwiając proces uczenia się języka chińskiego, a przez to rozwijania umiejętności potrzebnych do rozwoju osobistego i zawodowego. Realizacja tej misji jest możliwa przez: oferowanie wysokiej jakości usług edukacyjnych w przyjaznej atmosferze równych szans, wsparcia i otwartości, wspieranie rozwoju własnego uczących się, wspieranie rozwoju zawodowego kadry dydaktycznej i administracyjnej, tworzenie i realizację programów nauczania zgodnie z nowoczesnymi zasadami dydaktycznymi, a także poprzez oferowanie szkoleń dla firm zainteresowanych prowadzeniem biznesu z Chinami.  Instytut Konfucjusza UJ przykłada ogromną wagę do rozwóju kontaktów z instytucjami naukowo-badawczymi w Chinach oraz integrację naukowo-badawczą jednostek Uniwersytetu Jagiellońskiego współpracujących lub chcących nawiązać współpracę z ośrodkami naukowymi w Chinach. Staramy się również wspierać publikacje naukowe polskich badaczy zajmujących się kulturą i myślą Chin. Naszym celem strategicznym jest uzyskanie uznawanego na arenie międzynarodowej statusu centrum nauczania języka chińskiego jako języka obcego.​