13 lutego, godz. 18:00 - Koncert „Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie”

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w sobotę o godzinie 18:00 na koncert online pt. „Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie – muzyczne świętowanie” Multiinstrumentalistka Anna Krysztofiak wykona sześć utworów muzycznych na tradycyjnych instrumentach chińskich. Koncert będzie transmitowany poprzez kanał YouTube Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

Program koncertu

„Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie – muzyczne świętowanie”:

1. „Taniec złotego węża” (金蛇狂舞)
  2. „Echa bębnów w czasie świątynnego święta” („Echa odpustowych bębnów”) (香山射鼓)
  3. „Generał wydaje swoje rozkazy” (将军令)
  4. "Wyścig konny" (赛马)
  5. "Piętnastego dnia Nowego Roku" (元宵十五)
  6. „Kwietny bęben z Feng yang” (风阳花鼓支)

Koncert jest bezpłatny i będzie można go obejrzeć na kanale YouTube.

Czas: 13 lutego sobota godz. 18:00.

Tutaj mogą Państwo obejrzeć zapowiedź koncertu: https://youtu.be/y0gJ6H9jRWs

Informacje o artystce:

Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, multiinstrumentalistką w zakresie instrumentów dawnych i orientalnych. Wykonuje muzykę tradycyjną na  szeregu instrumentów chińskich i japońskich, a także w tradycyjnej technice wokalnej. Jest jedyną osobą w Europie, która w stałym repertuarze wykonuje utwory nanguan w konserwatywnej stylistyce, co zostało docenione przez etnomuzykologów i sinologów obecnych na międzynarodowej konferencji CHIME w Lizbonie, w 2018 roku. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Abdou Ouardi, oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Safi, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d'Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium Taiwan Fellowship, w klasie muzyki nanguan, wydziału muzyki tradycyjnej w Taipei National University of the Arts, pod kierunkiem prof. Lin Po Chi. W latach 2015-2017 była dyrektorem artystycznym Festiwalu „Muzyka w Ogrodzie Chińskim” w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a festiwal ten był jej autorskim projektem. W jej dorobku znajdują̨ się̨ koncerty w kraju i za granicą (Czechy, Belgia, Luksemburg, Tajwan, Maroko). Jest bardzo aktywną realizatorka przedsięwzięć muzycznych i edukacyjnych. Muzyką na instrumentach chińskich i japońskich uświetniała wizyty dyplomatyczne gości z Dalekiego Wschodu: księżnej Hisako Takamady, przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga, ministra obrony ChRL Wanquan Changa, wiceministra kultury Chińskiej Republiki Ludowej Xiang Zhaoluna, i innych.